PrivatOm osMedarbejdere

    Medarbejdere

    Hos Cryos er det personligt. Her kan du se vores team af dedikerede medarbejdere. Vi er stolte af at give liv til drømmen om et barn ved at hjælpe singlekvinder og par rundt i verden med at blive forældre til sunde og raske børn. Dét er, hvad vi fokuserer på hver eneste dag i Cryos. 


    Management

    • Helle Sejersen Myrthue
      Chief Executive Officer/Chief Commercial Officer
    • Anne-Bine Skytte
      Scientific Director
    • Claus Ørsnæs Christensen
      Chief Operation Officer
    • Heidi Egebæk Villumsen
      Group CFO
    • Pernille Jespersen
      Chief Legal Officer
    • Rasmus Oudal Edberg
      Chief Information Officer
    • Saghar Kasiri
      Director of European Operations
    • Theresa Færch
      Chief Marketing Officer
    • Trine Valther Føns
      Group CHRO

    Clinic Account Team

    • Kai Thygesen
      Sales Manager, Europe
    • Birgitte Hammerum Thiesen
      Clinic Account Manager - Nordic & Baltic
    • Charlotte Eckstein
      European Liaison Officer & Clinic Account Manager - Portugal, Spain
    • Cornelia Gabriele Meyer
      Regional Business Manager - Germany
    • Dorian Ransome
      National Business Manager - Ireland, UK
    • Inger Bach Lauritzen
      Clinic Account Manager – The Netherlands, Romania
    • Katrine Albrektsen
      Junior Business Developer
    • Katrine Falgaard
      Clinic Account Manager - Italy
    • Louise Bach Hansen
      Clinic Account Manager and Customer Care – France, Cyprus and Russia
    • Milagros Ruete
      Clinic Account Manager - Latin America
    • Nadine L. Jensen
      Clinic Account Manager – Germany, Austria, Switzerland
    • Sarah Thidemann Jensen
      Clinic Account Manager – Israel, Belgium, Luxembourg, Greece
    • Susanne Juhl
      Clinic Account Manager - Nordic Countries
    • Victoria Sanchez Chirinos
      Regional Business Manager

    Customer Care

    • Janne Haaning Okholm
      Customer Care Manager
    • Ann Windfeldt Thorsen
      Sales and Customer Care Consultant
    • Anne-Mette Kløverpris
      Sales & Customer Care Consultant
    • Apolonia Tabares Roldán
      Sales & Customer Care Consultant
    • Beatrice Frisland
      Sales & Customer Care Consultant
    • Camille B. Lorans
      Sales & Customer Care Consultant
    • Chika Jørgensen
      Sales & Customer Care Consultant
    • Emilie Ø. Madsen
      Sales & Customer Care Consultant
    • Goodson Sahinkuye
      Sales & Customer Care Consultant
    • Jane Zhang
      Sales and Customer Care Consultant, Asia
    • Julie Lekang Kjær
      Sales & Customer Care Consultant
    • Katty Tataje Høvring
      Sales & Customer Care Consultant
    • Kristine Rytter Zachariassen
      Sales & Customer Care Consultant
    • Lene Hill-Gustafsson
      Sales & Customer Care Consultant
    • Lieke Versteeg
      Sales & Customer Care Consultant
    • Maria de la Luz Perez Aguilar
      Administration Secretary
    • Pia Jensen
      Sales & Customer Care Consultant
    • Rie Dewan
      Sales & Customer Care Consultant
    • Rotem Kjær
      Sales & Customer Care Consultant
    • Tenna Agger
      Sales & Customer Care Consultant

    Medical Science

    • Bjørn Bay
      Consultant
    • Christine Von Müllen
      Donor Coordinator
    • Dea Svaneby
      Clinical Geneticist
    • Emilie Møller Lassen
      Research Assistent
    • Jeanett Q. Bukdahl
      Donor Coordinator
    • Karina Korsgaard Grøn
      Medical doctor/Psychotherapist
    • Maria Thygesen
      Donor Coordinator
    • Tine Sanden
      Donor Coordinator
    • Winnie Hjort
      Donor Coordinator

    Production

    • Peter B. Larsen
      Laboratory Manager
    • Bjørn Byriel-Christiansen
      Laboratory Department Manager (AAR)
    • Henriette T. Mule
      Laboratory Department Manager (CPH)
    • Iben Rasmussen
      Laboratory Technologist / Laboratory Process Developer
    • Sandy Ledu Vu
      Laboratory Department Manager (ODE)
    • Sira Lund
      Laboratory Department Manager (AAL)
    • Tina Jensen
      Laboratory Technologist / Training Coordinator
    • Ambika Kamalathas
      Laboratory Technologist
    • Anette Bundgaard
      Laboratory Technologist
    • Anne Katrine Svenningsen
      Laboratory Technologist
    • Astrid H. Wheler
      Laboratory Technologist
    • Dorte Jensen
      Laboratory Technologist
    • Gitte Langkjær Lausten
      Laboratory Technologist
    • Gry A. Nilsson
      Laboratory Technologist
    • Jacob D. Schleth
      Laboratory Technologist
    • Janni N. Marcussen
      Laboratory Technologist
    • Julie S. Wyke
      Laboratory Technologist
    • Line G. Yde
      Service Assistent
    • Malte Dittmer
      Laboratory Technologist
    • Marianne B. Rhode
      Laboratory Technologist
    • Marie Ehrenreich
      Laboratory Technologist
    • Mathias Mortensen
      Laboratory Technologist
    • Nanna Katharina van Vliet
      Laboratory Technologist
    • Ninette Hansen
      Laboratory Technologist
    • Qamar Abdikarim
      Laboratory Technologist
    • Simone Sønderkær
      Laboratory Technologist
    • Sonja Heinesen
      Laboratory Technologist
    • Tannie Kjær
      Laboratory Technologist
    • Anna Storm Jørgensen
      Student Assistant
    • Camilla Vraa
      Student Assistant
    • Emilie Axelsen
      Student Assistant
    • Gabriela Dobromirova Nikolova
      Student Assistant
    • Katrine Gammelmark
      Student Assistant
    • Louise Ø. Rasmussen
      Student Assistant
    • Mikkel Ketscher
      Student Assistant
    • Nanna Celine Buch
      Student Assistant
    • Sara Kristine Sørensen
      Student Assistant

    Marketing & Ecommerce

    • Alexandra Balshøj
      Marketing & Communication Manager
    • Heinrich Dalby
      E-Commerce & Digital Manager
    • Johan Hassing
      Marketing & Media Manager
    • Emma Grønbæk
      Content Marketing Coordinator
    • Eva Marie Keemink
      SEO & Content Specialist
    • Ida Louise Bundgaard Henriksen
      Digital Marketing Coordinator
    • Ioana Leu
      Digital Marketing Specialist
    • Lasse Ribergård Rasmussen
      PR & Communication Specialist
    • Maj Fjelsted Jensen
      Event & Marketing Coordinator
    • Mathias Møller
      SEO & Content Coordinator
    • Mikal Andersen
      PIM & Website Coordinator
    • Pernille Richter Møller
      Webmaster
    • Sara Kristensen
      Marketing & Communication Coordinator
    • Sarah Louise Zebis
      Webmaster
    • Signe Grønbæk Bladt
      Communication & Content Specialist
    • Johanne Myrthue
      Student Assistant
    • Karoline Bang Ljungmann
      Student Assistant
    • Victor Schou
      Student Assistant

    Logistics

    • Karsten Kroer Sørensen
      Team Leader Logistics
    • Ann Sofie Nielsen
      Office Assistant
    • Lancy Hoang Trieu Vy Hy
      Office Assistant
    • Marianne Krog
      Office Assistant
    • Mette Yde
      Student Assistant
    • Thomas Dres Bakke
      Student Assistant

    Legal

    • Ulla Lomholdt Istrup
      Compliance officer
    • Christian Møller Jakobsen
      Legal Counsel
    • Lasse Seidel
      Business Risk Partner & DPO
    • Lea Cort
      Legal Assistant
    • Linda D. Pedersen
      Legal Counsel
    • Tina Sommer Hjuler Jakobsen
      Data Protection Officer (DPO)
    • Ulrikke Pedersen-Bjergaard
      Legal Assistant

    Quality Department

    • Agnete Fanoe
      Internal Auditor & SOP Manager
    • Henriette Blichfeldt
      Q&HSE Manager
    • Daniel Jensen
      Quality Coordinator

    IT

    • Dennis Weimar Thrane
      Frontend Developer
    • Jacob Cornelius Mosebo
      BI Developer
    • Jonas Jes Hansen
      Backend Developer
    • Kristian Elmholt Kjær
      Senior Backend Developer
    • Martin Bech Andersen
      Software Developer
    • Mathis Malte Møller
      Senior Frontend Developer
    • Raghid Kawash
      Senior Software Developer

    Finance

    • Pia Rix Bramstrup
      Finance Manager
    • Grit Schouboe Hunosøe
      Accounts Assistant
    • Yvonne Gam Sørensen
      Accounts Assistant

    HR

    • Helle Gram Balle
      HR Manager
    • Poul Erik Hauberg
      Handyman
    • Sara Preut
      Service- & Facility Assistant
    • Line Enghave Frandsen
      Student Assistant

    Project Management

    • Lone B. Tvede
      PMO
    • Lone Seidenfaden
      Project Manager
    • Daniel Paaske
      Business Process and RPA Specialist
    • Jeppe Fuhlendorff
      Executive Assistant

    Business Intelligence

    • Tobias R. Dahl
      Business Intelligence Developer & Analyst